Реформування публічної служби

Завдяки експертній участі представників Центру 10 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про державну службу» № 889-VIII, який набув чинності з 1 травня 2016 року. Проект цього закону опрацьовував представник СЦГІ Віктор Філіпповський. Експерт Центру брав участь у визначенні концептуальних положень закону, підготовці тексту документу та в громадському експертному супроводі законопроекту під час його підготовки профільним Комітетом Верховної Ради України.

На виконання закону «Про державну службу» упродовж 2016-2018 років:

  • Кабінет Міністрів України затвердив комплект нормативно-правових актів і видав низку розпоряджень, більшість яких обговорювали і опрацьовували на Експертно-консультативній раді при Національному агентстві України з питань державної служби за участю представника Віктора Філіпповського.
  • Національне агентство України з питань державної служби видало низку наказів, в обговоренні частини з яких брав участь представник Центру.

У світ вийшов науково-практичний коментар до Закону України «Про державну службу», підготовлений авторським колективом  Національного агентства України і Центру політико-правових реформ за підтримки Уряду Німеччини. Одним із авторів коментаря був Віктор Філіпповський.

У співавторстві з Кружиліним М. С. представник Центру підготував для апробації проект Професійної класифікації посад державної служби.  У грудні 2015 року проект цієї класифікації подано до Національного агентства України з питань державної служби.

Верховна Рада прийняла Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» у першому читанні 9 лютого 2017 року. Доопрацьована редакція Закону вручена Комітетом для внесення на розгляд Верховної Ради України 7 червня 2017 року. Проект Закону опрацьовувався також за участю представника СЦГІ  Віктора Філіпповського.