Перші кроки до відновлення справедливості: СЦГІ та Українська мережа жінок, які постраждали від сексуального насильства випустили посібник для постраждалих від СГОН під час війни на Донбасі

Східноукраїнський центр громадських ініціатив та Українська мережа жінок, які постраждали від сексуального насильства випустили посібник з відновлення справедливості для постраждалих від сексуального та гендерно-обумовленого насильства, учиненого під час збройного конфлікту на Донбасі.

У посібнику зібрано інформацію, що дає відповіді на запитання: що таке сексуальне та гендерно-обумовлене насильство, які форми та наслідки воно має, а також які існують способи подолання таких наслідків. Посібник містить практичні рекомендації з покроковим описом дій постраждалої особи в процесі юридичного захисту своїх прав, а також зразки необхідних юридичних документів. Частина книги – це список контактів державних та громадських організацій, які надають різноманітну допомогу постраждалим.

Ознайомитися з посібником можна за посиланням.

Видання створене за підтримки ООН Жінки в Україні в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії. Погляди авторів, викладені у даній публікації, не обов’язково відображають позицію ООН Жінки, ООН чи пов’язаних із ними організацій чи офіційну позицію міжнародних партнерів.