Розвиток громад

З часу створення Центру робота по розвитку громад є одним із основних пріоритетів організації. Вже багато років експерти СЦГІ працюють як в сільських так і у міських громадах по всій Україні, з особливим фокусом на східноукраїнських регіон.

 Центр спрямовує свої зусилля на підтримку активних представників місцевих громад (громадських діячів, представників органів місцевого самоврядування, громадськоактивних вчителів, журналістів), які прагнуть зробити власні громади більш самодостатніми, заможними і демократичними. З цією метою Центр проводить тренінги, надає експертні консультації та правову допомогу, адмініструє програми міні-грантів, допомагає розробляти та реалізовувати проекти соціально-економічного розвитку та адвоксаі-кампанії.

Серед тематичних напрямків у яких Центр надає підтримку розвитку громад є такі:

  1. СЦГІ надає допомогу десяткам громадських організацій та ініціативних груп з усієї України, які протидіють незаконним забудовам у своїх містах та домагаються відкритості містобудівної документації. Ми допомагаємо громадянам зберегти громадські простори, зелені зони, пам’ятки архітектури.
  2. Сприяння адміністративно-територіальній реформі (АТР). СЦГІ реалізовував проекти з обговорення проектів АТР у громадах, на які реформа мала вплинути найбільше, допомагаючи місцевим жителям формувати власне бачення бажаних змін у громадах.
  3. Допомога в збереженні навчальних закладів у містах і селах. Команда СЦГІ розробляла теоретичні та практичні матеріали щодо правового регулювання ліквідації шкільного закладу, надавала міні-гранти ініціативним групам громадян, які бажали зберегти школи у власних громадах.
  4. Тренінгові та міні-грантові програми спрямовані на розвиток місцевого активізму, підтримку тих, кому небайдужа доля власної громади.