Розвиток громад

Вже понад 15 років Центр допомагає змінювати життя на краще жителям міських та сільських територіальних громад. Ми працюємо з місцевими активістами, представниками органів місцевого самоврядування, активними вчителями та журналістами. Усі вони допомагають вирішувати соціальні, екологічні та суспільні проблеми у власних громадах. Центр проводить навчальні заходи для активістів, допомагає планувати та впроваджувати різні кампанії та проекти, залучати ресурси для місцевого розвитку. В такий спосіб ми зміцнюємо громадянське суспільство на місцевому рівні.

У 2016–2017 роках спільно із польськими партнерами ми допомагали представникам об’єднаних територіальних громад навчитися самостійно оцінювати проекти з місцевого розвитку. У цих навчальних програмах взяли участь представники молодих громад Дніпропетровської, Запорозької, Луганської, Миколаївської, Сумської, Полтавської, Харківської, Чернігівської областей. Учасники оцінювали результативність проектів зі створення та ремонту важливих елементів місцевої інфраструктури: котелень, дитячих майданчиків та будинків культури,  налагодження транспортного сполучення між віддаленими населеними пунктами тощо.

У рамках співпраці з міжнародними партнерами Центр передає в руки місцевих громад інструменти, з якими вони можуть самостійно покращувати життя громади. Ми віримо, що оцінивши вже реалізовані проекти, місцеві громади зможуть більш ефективно впроваджувати наступні ініціативи.