04/05/2018 13:05
Шукаємо свідків та постраждалих від сексуального насильства під час збройного конфлікту на сході України

Східноукраїнський центр громадських ініціатив спільно з Міжнародною федерацією за права людини (FIDH) готує подання до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо сексуального насильства, вчиненого під час конфлікту на Донбасі. Цим поданням ми прагнемо показати, що сексуальне насильство мало місце під час конфлікту та було частиною систематичних, грубих порушень прав людини для того, аби прокурор МКС провела розслідування щодо задокументованих фактів. Надсилаючи подання прокурору, ми хочемо зробити внесок у відновлення справедливості та притягти до відповідальності осіб, які вчиняли злочини та/або санкціонували їх.

Ми закликаємо громадян, які володіють інформацією про випадки сексуального насильства, вчиненого під час конфлікту, повідомити про них Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Подання описує випадки, вчинені обома сторонами конфлікту щодо жінок та чоловіків.

У роботі над документом ми виходимо з пріоритету дотримання безпеки та збереження приватності постраждалих і свідків.

У поданні робиться наголос на факти насильства, вчинені у незаконних місцях несвободи. Якщо Ви не володієте інформацією про сексуальне насильство, але маєте інформацію про режим функціонування незаконних в’язниць; осіб, які здійснювали керівництво ними, та про незаконні збройні формування, які їх контролювали, така інформація буде цінною для Суду.

У світовій правовій практиці вже існують приклади реального переслідування осіб, які вчиняли відповідні злочини. Так, завдяки спільним зусиллям правозахисників і документаторів, лідера боснійських сербів  Радована Караджича  було визнано винним міжнародним судом в Гаазі, в тому числі за санкціонування сексуального насильства,  та засуджено до 40 років позбавлення волі. Інший приклад: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт та оголосив у розшук  президента Судана Омара аль-Башира, якого так само звинувачують у санкціонуванні сексуального насильства під час конфлікту в Дарфурі.

 Якщо Ви зацікавлені  у притягненні винних до відповідальності та готові до співпраці просимо повідомляти відому вам інформацію через сайт, за телефонами (044) 578-14-38, +38(063)640-96-40,  або на email: zahyst@gmail.com

Лише спільними зусиллями ми можемо запобігти безкарності та попередити повторення злочинів.

Описана діяльність здійснюється у рамках діяльності правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» як частина проекту  «Підготовка подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України для офісу прокурора МКС» за підтримки ПРООН.