25/01/2023 16:01 Автор:Редактор
Місця несвободи: Слов’янськ 2014
Днями пресслужба «Укрзалізниці» повідомила про відновлення залізничного сполучення зі Слов’янськом. Попри загрозу обстрілів та регулярні «прильоти» в сусідньому Краматорську, понівечене війною місто намагається поступово повернутися до більш спокійного життя. Сьогодні в рубриці #місця_несвободи ми вирішили поговорити про Слов’янськ. Місто, якому судилося, одним з перших в Україні зустріти війну.
18/01/2023 16:01 Автор:Редактор
МІСЦЯ НЕСВОБОДИ: БАХМУТ 2014
Навіть той, хто ніколи не був в Донецькій області, неодноразово чув назву Бахмут. Колись це місто асоціювалося із соляними шахтами, тепер Бахмутський напрямок – одна з найгарячіших ділянок фронту. Бахмуту ми вирішили присвятити сьогоднішній текст з циклу #місця_несвободи.
30/12/2022 20:12 Автор:Редактор
Новий рік у полоні
Чи можна святкувати під час війни? Це питання розділило українське суспільство на два протилежні табори. Одні переконані, що зараз недоречні будь-які урочистості. Інші наполягають на тому, що навіть в найважчий період невеличкі приводи для радості допоможуть протриматися та не впасти у відчай. Ми не будемо включатися в цей диспут, просто поділимося спогадами колишніх полонених, які зустрічали Новий рік в російському полоні. Можливо, цей текст і стане відповіддю на поставлене запитання.
22/12/2022 14:12 Автор:Редактор
МІСЦЯ НЕСВОБОДИ: АВДІЇВКА 2014
Авдіївка. Це невеличке містечко за 13 кілометрів від Донецька ледь не щодня фігурує у випусках новин та у зведеннях Генерального штабу. В місті немає світла та води. Знищено близько 60% житлового фонду. 2 тисячі жителів (це приблизно 10% від довоєнного числа) живуть в підвалах. В рубриці #місця_несвободи – Авдіївка. Згадуємо, з чого все починалося.
22/12/2022 13:12 Автор:Редактор
9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ
Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко не повний перелік злочинів, скоєних в листопаді російськими військовими. Про це йдеться в дайджесті від експертів СЦГІ.
03/12/2022 11:12 Автор:Редактор
Людина з інвалідністю в полоні. Як вижити?
3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Сьогоднішній текст з рубрики #місця_несводи ми вирішили присвятити цій даті. Немає офіційної статистики, скільки людей з особливими потребами знаходяться в полоні в «ЛДНР» та можна точно сказати, що саме вони є найнезахищенішою категорією серед бранців. На що сподіватися їм та їх родичам? Про це – далі.
27/11/2022 00:11 Автор:Редактор
Місця несвободи: Горлівка 2014
Черговий матеріал, присвячений незаконним місцям несвободи території окупованого Донбасу. Нагадаємо, що протягом кількох років наші аналітики працювали над створенням карти таких місць. Результатом роботи став цей цикл публікацій.