16/11/2022 13:11
Виставка «На зламі» відкрилася в Кременці

Виставка «На зламі» продовжує мандрувати Україною. 8 листопада вона відкрилася в м. Кременець, що на Тернопільщині. Протягом місяця її можна буде побачити в приміщенні Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка.

Нагадаємо, що виставка «На Зламі» - спільна ініціатива організацій учасників правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі»: Східноукраїнського центру громадських ініціатив, БФ «Восток СОС», ГО «Молода Просвіта Прикарпаття», ГО «Громадський центр правозахисних досліджень», ГО «Громадський Комітет захисту конституційних прав та свобод громадян» та кризового медіа-центру «Сіверський Донець».

Першими її відвідувачами в Кременці стали освітяни, журналісти місцевих ЗМІ, представники місцевої влади та, власне, студенти. Незабаром її зможуть побачити як містяни, так і переселенці, які живуть в місті з перших місяців активних бойових дій.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Микола Матвіюк вважає, що переселенці могли б доповнити виставку своїми історіями. Також, на його думку, доповнити експозицію могли б і матеріали, присвячені волонтерському руху.

«Окремо, в перспективі, хотів би, щоб ви представили волонтерський рух. Це настільки цікаве суспільно-історичне явище в Україні. Його ще вивчатимуть. Можливо, не одна монографія вийде, присвячена волонтерському руху», - зазначив посадовець.

До увічнення цього явища незабаром долучаться і організатори виставки. За словами аналітикині Східноукраїнського центру громадських ініціатив Надії Нестеренко, зараз йде робота над оновленням експозиції. Заплановано чотири нових стенди. Один з них буде, присвячений волонтерському руху.

Презентація та створення виставки «На Зламі» стали можливими у рамках проєкту «Уповноваження громадського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницькі шляхи вирішення жорстокого минулого Донбасу», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнськогоий центр громадських ініціатив спільно з Центром розвитку ініціатив "ІнСорс" та партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.