«SEMA Україна» отримала офіційний статус громадської організації. Підготуватися до юридичної реєстрації новоствореній ГО допомагали спеціалісти Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
SEMA Україна об’єднала жінок, що пережили сексуальне та гендерно обумовлене насильство в ході російсько-української війни. Активістки поставили собі за мету захищати права постраждалих, представляти їх інтереси в діалозі із владою, надавати їм психологічну підтримку та допомагати в соціалізації. Також SEMA планує добитися офіційного статусу для жертв сексуального і гендерно обумовленого насильства.
Рішення про заснування ГО було прийнято під час установчих зборів. Тоді ж було обрано та голову та членів правління. Очолила ГО «SEMA Україна» Ірина Довгань.
Ірина Довгань
“Наша організація збільшується. З початком повномасштабної агресії збільшилася кількість жінок, що пережили насильство, тому ми перенаправили свою діяльність саме на пошук на підтримку нових постраждалих”, - зазначила очільниця SEMA Україна.
Протягом тривалого часу активну підтримку SEMA Україна надає Східноукраїнський центр громадських ініціатив. Представники центру допомагали постраждалим жінкам об’єднатися в спільноту, організовували регулярні тренінги, під час яких активістки вчилися будувати відносини всередині організації, вивчали нормативно-правову базу, що регулює діяльність НУО в Україні, знайомилися з досвідом жіночих організацій за межами України тощо.
Зауважимо, що СЦГІ і надалі планує підтримувати діяльність SEMA Україна. Учасниці SEMA Україна спільно з експертами СЦГІ беруть участь в розробці посібника для постраждалих. Активісти двох організацій спільно розробляють інструментарій для оціники медичних послуг, які зобовязалась надавати держава постраждалим від сексуального насильства.