10/04/2023 22:04
СЦГІ провели тренінг з написання текстів для людей з досвідом життя в окупації 

З 7 по 9 квітня «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів тренінг з написання текстів «Розкажи світу про свій досвід життя в окупації».

До участі в заході Центр отримав понад 60 заявок, з них були відібрані 13 учасників з Харківщини, Херсонщини, Чернігівщини, Запоріжжя та Донецька. Серед відібраних учасників багато молоді з досвідом життя в окупації, під обстрілами, втрати родичів, друзів чи рідного дому.

Навчання провела Слава Світова  - письменниця, сертифікована експертка з креативності, тренерка зі словесної майстерності та творчості.

«Дякую за довіру. В нас з учасниками відбулася прекрасна синергія. Це було моїм очікуванням і ця синергія відбулась. І це дуже круто», - зазначила вона.

Підсумком заходу стануть тексти, які будуть опубліковані на інтернет-ресурсах. Також вони будуть перекладені однією із західноєвропейських мов і поширюватимуться на західну аудиторію. Це будуть історії про життя в окупації, під обстрілами, втрачене відчуття дому.

«Сільський підвал з павуками. Запаси на консервацію. Сітки з картоплею та цибулею. Запах сирості та гнилої картоплі... Життя закінчилося. Почалося виживання. Ніби занадто реалістична відео-гра. Сьогодні потрібно виконати квест і знайти борошно, завтра встигнути сховатися від обстрілів, післязавтра заховати усі предмети, які можуть вказувати на твою проукраїнську позицію. Невиконання будь-якого із завдань – довічний бан у вигляді смерті. На той момент мені було 17, але буквально за тиждень ментально мені стало 35. Я навчилася з кілограма борошна робити три хлібини, галушки з технічної кукурудзяної крупи, розтягувати невеликий шмат сиру на три-чотири дні», - так звучить уривок з напрацювань цих навчальних днів.

Учасники лишили дуже теплі відгуки про тренінг та відзначили важливість такого навчання для фіксації досвіду війни:

«В мене була ця історія. Просто потік в моїй голові. Ви допомогли мені вперше написати так, щоб це мало форму, щоб все було логічно розставлено».

Окремо вони похвалили структуру та практичність навчання :«Мені сподобалось, що було дуже багато практики. Кожна фраза, коментар тренерки – влучний. Він не образливий. Він конкретний. Це як направлення, за ручку взяли і повели. Тому мені хочеться зараз текст здати, щоб мені ще правили».

Після офлайн занять учасники перейдуть до віддаленого доопрацювання своїх текстів. Незабаром чекайте публікації історій!

Про навчальний курс. Даний навчальний курс відбувся в рамках проєкту “Розширення можливостей громадянського суспільства для трансформації культури пам’яті – ненасильницький внесок у протидію агресії Росії”, що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) – це громадська правозахисна організація. Від початку війни на Донбасі Центр працює над відновленням справедливості та миру в Україні. Організація документує порушення прав людини, надає правову допомогу постраждалим і стимулює суспільний діалог щодо питань, важливих для відновлення миру та справедливості (https://totalaction.org.ua/).

Kurve Wustrow (Німеччина, Вустров) - центр навчання та взаємодії з питань ненасильницьких дій.