24/10/2023 17:10
Мандрівну виставку «На Зламі» відкрили в Ніжині

24 жовтня в м. Ніжин, Чернігівської області у приміщенні Ніжинського міського будинку культури (вул. Батюка, 16) Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентував мандрівну виставку «На Зламі».

Виставка «На Зламі» з 2019 року мандрує містами України. Вона складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одному із «зламів» - суспільним явищам, які вплинули на українське суспільство під час війни. Через інфографіку та особисті історії постраждалих виставка розкриває проблеми полону, зниклих безвісти, реінтеграції окупованих територій, пошуку шляхів відновлення справедливості та спонукає до обговорення суспільних проблем, пов’язаних з війною.

Представники ніжинської громади під час презентації виставки поділилися власним досвідом переживання російської агресії.

«Я пишаюся, що ніжинська молодь після повномасштабного вторгнення пішла боронити країну, багато хто стали волонтерами», - зазначила керівниця Ніжинського міського молодіжного центру Анжела Тимченко.

Під час презентації про свій досвід полону розповів колишній полонений, представник ГО «29 грудня» Валерій Соколов. В полоні окупаційних структур чоловік перебував два роки. Спочатку його утримували в так званій «Ізоляції» в Донецьку, а потім в Макіївській колонії.

«Найстрашніше, що ті люди, які там катували… для них було важливо, щоб людина після тортур вижила. Вищий пілотаж був катувати так, щоб жити було неможливо, але людина вижила. Якщо людина помирала після катувань, я знаю такі випадки, то це вважалося в них халтурою».   

Він також наголосив, що в полоні вже не один рік залишаються десятки цивільних з переломами, гормональними порушеннями, діабетом.  Чоловік розповів детальні історії ув’язнення та тортур Олени Пех, Валерія Матюшенка, Стаса Боранова, які як і решта потребують звільнення і чекають його понад 6 років.

Всі охочі мають змогу відвідати виставку «На Зламі» у приміщенні  Ніжинського міського будинку культури до 11 грудня.

 

Презентація виставки в м. Ніжин відбулась за сприяння Ніжинської територіальної громади та Ніжинського міського молодіжного центру.

Презентація виставки «На Зламі» відбудеться в рамках проєкту «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам'яті - ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України», що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.