12/12/2023 18:12
Річна зустріч СЦГІ з партнерами: підсумки, плани, навчання

8-10 грудня «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів річну підсумкову зустріч з партнерами в рамках проекту «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам'яті - ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України».

В зустрічі взяли участь юристи, волонтери, колишні полонені та представники інших категорій постраждалих в ході війни в Україні, які беруть участь в публічних заходах в рамках проекту.

Зокрема були присутні представники організацій «Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян», ГО «SEMA Ukraine», Об’єднання колишніх полонених «29 грудня», Об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія».

Разом обговорили спільні можливості для просвіти та адвокації у 2024 році, цьогорічні презентації книг та виставки.

Одним із завдань, яке поставили під час зустрічі – донесення інформації до суспільства, що війна в Україні почалася ще у 2014 році, а повномасштабне вторгнення стало лише черговим етапом російської агресії.

«Хочу звернути вашу увагу на небезпечну тенденцію у державній політиці. На жаль, такий підхід прослідковується і в діяльності окремих міжнародних організацій. Це штучний поділ людей на тих, які постраждали від війни до 2022 року і після. Такий поділ перешкоджає в доступі до програм допомоги тим, хто стикнувся з агресією Росії до 2022 року та створює штучні  перешкоди для цих людей на реалізацію права на репарації після перемоги над Росією», - зазначив голова ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.

Важливою складовою зустрічі став тренінг з публічного виступу. Учасники заходу вчилися робити впливові промови, залучати слухачів на підтримку своїх ідей.

Тренінг провели представниці Клубу ораторського мистецтва «Кома». Тренерки розповіли про основи ораторства, структуру виступу, роботу з голосом та мовою тіла, а також поділилися механізмами виступу перед складною аудиторією.

 «Я хочу донести до українців проблему депортованих дітей, дітей в окупацї. Чому я буду про це говорити ? Бо я з цим стикнулася безпосередньо. Я була в полоні майже два роки і мої діти потрапили під опіку в окупації. І коли після обміну я змогла вийти на зв’язок з моїми дітьми, то почула найстрашніше для мене: «Россия большая великая страна, которая нам помогает». Мені було боляче це чути і я сказала:  «Синок, Росія розлучила тебе і мене  і зробила багато поганого». І я зрозуміла що він мене не чує. Я зрозуміла, що за ці майже два роки російська пропаганда зробила свою дію в голові мого сина».

« Простий факт – 20% території України окуповано.  Іноді в новинах ми чуємо, що на окупованих територіях підірвано склад з БК або було ліквідовано якогось високопосадовця-колаборанта, або влучно прилетіла ракета саме туди, де окупанти зібралися щось масово святкувати. Тоді ми розуміємо, що це результат співпраці ЗСУ, спецслужб України з розвиненою агентською мережею. Хто ці люди? Ці люди – це очі і вуха наших спецслужб в окупації,  забезпечення і логістика диверсійних операцій, підривна діяльність на підприємствах і установах окупантів.  За це їх затримують. Сотні, тисячі наших співгромадян захищають державу, ризикуючи життям. Десятки, сотні з них опинилися в полоні. Це також факт», - ділимося з вами уривками промов, які підготували учасники.

Щоб почути їх повністю - слідкуйте за анонсами наших подій.

 

Проєкт «Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам'яті - ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України» реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.