18/12/2023 11:12
Мандрівна виставка «На Зламі» продовжує подорож Чернігівщиною

14 грудня в м. Прилуки на Чернігівщині у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова відбулося відкриття мандрівної виставки «На Зламі».

Виставка складається з 18 стендів, кожен з яких присвячений одній із проблем – «зламам»: суспільним явищам, які вплинули на українське суспільство під час війни.

«Наша мандрівна виставка «На Зламі» - це не просто мистецький простір, а ще й можливість глибше замислитись над проблемами, які в нас виникають в ході російсько-української війни з 2014 року. Виставка складається з 18 мистецьких стендів, вони двосторонні. Деякі з них мають відео. На них відображено різні складні аспекти життя цивільних осіб під час війни. Тут і спогади колишніх полонених; і людей, чиї сім’ї були розірвані війною. Частина цих людей вимушені були евакуюватися через свої проукраїнські погляди, свою українську душу, аби вціліти і бути живими», - розповіла про виставку проектна менеджерка «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» Аліна Серга.

Своїми спогадами поділився присутній на відкритті виставки очевидець подій, колишній полонений, представник об’єднання «29 грудня» Валерій Соколов. Чоловік залишався жити на окупованій території Донеччини і в 2016 році потрапив до полону за звинуваченням у шпигунстві на користь України.  Валерій поділився інформацією про жахливі умови, в які потрапляють бранці – чоловіка катували так, що він пережив дві клінічні смерті. У своєму виступі Валерій наголосив на необхідності обміну цивільних полонених, які в таких умовах перебувають понад 5 років.

Під час обговорення жителі Прилук поділилися як вони живуть в небезпеці загострення російської агресії.

 «За останні 2 роки  вже кожний випрацював план дій.  Різні ходять розмови -  що щось можуть зробити з  Металургійним заводом, і що в разі окупації, то потрібно буде їхати з нашого міста. І, наприклад, старшим людям це дуже важко чи тим людям, в кого старі батьки.  Але ми готові до різних ситуацій і знаємо, що якщо буде така-то ситуація, то ми будемо діяти», - поділилася директорка Прилуцького краєзнавчого музею Тетяна Зоць.

 

Презентація виставки “На Зламі” відбудеться в рамках проєкту "Посилення громадянського суспільства для трансформації культури пам'яті - ненасильницькі зусилля для протидії війні Росії проти України", що реалізується громадськими організаціями Kurve Wustrow (Німеччина) та Східноукраїнським центром громадських ініціатив (Україна) спільно з партнерами за підтримки Федерального уряду Німеччини.