24/09/2018 17:09
У Гаагу передадуть справи про злочини стосовно сексуального насильства на Донбасі

Представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), що входить в Коаліцію правозахисних організацій «Справедливість заради миру на Донбасі», і FІDH (Міжнародна федерація прав людини) передадуть Офісу Прокурора подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України для подальшого розслідування Міжнародним кримінальним судом в Гаазі.

Про злочини і відповідальних за них осіб, процес підготовки подання, його зміст і очікувані результати розкажуть учасники брифінгу 27 вересня об 11:30 у приміщенні Інтерфакс Україна:

Щербаченко Володимир – голова ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»,

Гриценко Наталія – дослідниця ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»,

Довгань Ірина – волонтерка, колишня полонена

СЦГІ та FIDH зібрали факти сексуального насильства, які підтверджують, що ці злочини були здійснені в контексті збройного конфлікту на сході України та / та мали системний характер. Відтак, відповідно до Римського статуту, вони можуть бути кваліфіковані як військові злочини та / або злочини проти людства. Зібрану інформацію буде передано до канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) 26 вересня 2018 року. Діяльність СЦГІ з підготовки подання була підтримана ПРООН.