12/06/2019 18:06
СЦГІ за підтримки Фонду Деніса Муквеге провів тренінг для жінок, які постраждали від сексуального насильства в ході війни на Донбасі

Українська Мережа жінок, які постраждали від сексуального насильства в ході війни на сході України спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив провели 10-12 червня в м. Київ тренінг для жінок, які пережили сексуальне насильство. Захід пройшов за підтримки Фонду Нобелівського лауреата премії миру Деніса Муквеге в рамках проекту «Розбудова в Україні мережі жінок, які пережили сексуальне насильство».

Навчальний захід був спрямований на освоєння практик відновлення та самодопомоги, та навичок побудови ефективної комунікації та взаємодії.

Учасниці тренінгу вчилися розрізняти реакції, спричинені інстинктами та емоціями, та опановувати їх. Ознайомилися з методами відпускання негативу, вчилися насолоджуватися життям в даний момент, не поринаючи в неприємні спогади. Жінки, які пережили насильство, розібрали процеси виникнення конфліктів та механізми їх подолання.

Захід проходив у мальовничому місці на березі Дніпра, що допомагало емоційному відновленню жінок.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив – неурядова правозахисна організація, провідним напрямком роботи якої, є відновлення справедливості та миру на сході України через документування порушень прав людини, надання правової допомоги постраждалим та стимулювання суспільного діалогу з питань, важливих для подолання наслідків конфлікту.

Деніс Муквеге – лікар-гінеколог і правозахисник з Демократичної Республіки Конго, відомий тим, що надав допомогу тисячам жінкам-жертвам сексуального насилля, скоєного під час Другої конголезької війни, лауреат Нобелівської премії миру 2018 року.