19/06/2019 21:06
СЦГІ взяв участь в парламентському обговоренні питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом

Фото: Halyna Skipalska

Фото: Halyna Skipalska                                  

19 червня, в Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту у Верховній Раді України відбувся круглий  стіл з метою вироблення позицій з протидії сексуальному насильству, пов'язаному зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

Круглий стіл відбувся під головуванням Першого віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко та Віце-прем’єр-міністра з питань європейської інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе. В обговоренні взяли участь жінки, які постраждали від сексуального насилля в ході війни на Донбасі, представники профільних міністерств та відомств, волонтери та громадські активісти.

Фото: Офіс віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції                                 

Одними з першими виступили постраждалі жінки, які об'єдналися в Мережу за підтримки Фонду доктора Деніса Муквеге.

«Ми раді, що в нас є можливість представити свою позицію уряду і депутатам Верховної Ради. Тепер ми краще зможемо доносити інформацію про проблему сексуального насильства, вчиненого в ході війни на Донбасі, до українських посадовців і світової спільноти, та домагатися покарання злочинців», - зазначила Ірина Довгань.

Фото: сторінка Ірини Геращенко в Facebook

В роботі круглого столу взяв участь Голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» Володимир Щербаченко. СЦГІ вже 5-ий рік документує сексуальні злочини, вчинені в ході війни на Донбасі.

«Коли ми говоримо про  відновлення справедливості стосовно жінок, які постраждали від сексуального насильства в ході війни на Донбасі, принципово важливими і до сих пір не вирішеними є два питання. По-перше, відсутність ефективних розслідувань правоохоронними органами сексуальних злочинів вчинених у 2014-2017 рр. По-друге, відсутність допомогти з боку держави постраждалим жінкам. Ці питання потребують негайних зусиль з боку держави», - сказав під час виступу на круглому столі Голова «Східноукраїнського центру громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.

Фото: сторінка Ірини Геращенко в Facebook

19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту. Ця дата відзначається згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 19 червня 2015 року.