Юристи допомогли колишньому полоненому отримати пенсію в повному обсязі

Майже все своє життя Володимир прожив та пропрацював у Луганську, де мав родичів, житло, невеличкий бізнес. У вересні 2014 р. за принципову позицію щодо територіальної цілісності та незалежності України, активну громадянську позицію сина, Володимира та його дружину заарештували бойовики незаконного збройного формування «ЛНР».

«В полоні ми провели загалом 115 діб. Нас тримали в підвалах, гаражі, каналізаційній ямі, застосовуючи при цьому катування. Внаслідок цього я втратив зуби і отримав численні проблеми зі здоров'ям, дружина – глибоку психологічну травму. Все лікування та відновлення документів я оплачував за власний рахунок» 

– розповідає Володимир.

Після звільнення з місць незаконного тримання родина Володимира певний час проживала на Закарпатті, де Володимир влаштувався на роботу за фахом і на початку 2016 року оформив собі пенсію за віком на загальних умовах. В липні діти придбали подружжю  невеликий будинок у селі на Полтавщині, аби батьки жили ближче до дітей та онуків.  

«У зв’язку зі своїм переїздом на Полтавщину я звернувся до управління Пенсійного фонду за місцем нового проживання із заявою на запит пенсійної справи з Закарпаття та виплату пенсії за новим місцем проживання. З серпня почав отримувати пенсію. При цьому, через деякий час я звернув увагу на те, що розмір моєї пенсії зменшився аж на 561 гривень!»

 – додає Володимир.

У відповідь на звернення чоловіка Пенсійний фонд повідомив, що таке зменшення пов’язано нібито з тим, що в його трудовій книжці в одному із записів відсутній номер записки про прийом на роботу 1972 року, і ще два записи містять не застережені виправлення дати наказу про прийом на роботу.  Через це Володимирові не врахували майже шість років трудового стажу.

«Хто та коли зробив ці виправлення – я й гадки не маю»

– каже Володимир.

В управлінні Пенсійного фонду Володимиру порадили звернутися на підприємства, на яких він раніше колись працював у Луганську або до відповідного місцевого архіву, де отримати довідки про період роботи на підприємствах.  

«Фактично, мені запропонували звернутися до бойовиків, які тримали мене з дружиною в полоні за отриманням довідок. Це повний абсурд! Ті незначні помарки, які є в трудовій книжці – вони не мають жодного значення для обрахування періоду роботи. Яка різниця, прийняли мене на роботу відповідно до наказу №4 або відповідно до наказу №5?!»

– обурюється Володимир.

За допомогою Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир звернувся з позовом до суду.

Суд став на бік Володимира та на початку лютого 2017 року повністю задовольнив його позовні вимоги, зобов’язавши управління Пенсійного фонду відновити виплату пенсії у раніше призначеному розмірі та сплатити різницю, яка утворилася за час виплати пенсії у меншому розмірі. У березні 2017 року Харківський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу пенсійного фонду.