24/12/2021 10:12
Уряд спростив процедуру отримання колишніми полоненими 100 тисяч

Кабінет міністрів України спростив процедуру отримання колишніми полоненими 100 тисяч гривень. Тепер колишні бранці не зобов’язані доводити, що вони були у списках полонених, які складає СБУ. Про рішення уряду повідомила у своєму Facebook Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Сьогодні Кабмін вніс зміни до Порядку соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення від 11.12.2019 № 1122. Цими змінами ми «відв’язали» правовий статус наших політв’язнів від списків СБУ", - повідомила Верещук.

Процедура отримання допомоги від держави передбачає звернення до міжвідомчої комісії, яка приймає рішення щодо виплат. Раніше ця комісія могла надавати особі відповідний статус тільки на підставі спеціальних списків, що формуються СБУ.

Це ускладнювало, а інколи унеможливлювало отримання допомоги колишніми полоненими, яких звільнили до офіційних обмінів у 2014-2015 роках. СБУ часто відмовляла їм в наданні необхідних документів. Через це багато хто з постраждалих змушені були добивався включення в списки через суд.