28/03/2022 11:03
Російські військові спричинили вогнепальне поранення 11-річній дівчинці з Маріуполя

Джерело: CNN

16 березня військовослужбовці збройних сил РФ поблизу окупованої Василівки (Запорізька область.) з вогнепальної зброї обстріляли автомобіль з родиною із Маріуполя, яка вирвалася з оточеного росіянами міста та направлялася до Запоріжжя. 

Внаслідок нападу 11-річна дівчинка, що перебувала в автівці, отримала поранення в обличчя. 

Про подію повідомило британське видання CNN, кореспондент якого особисто відвідав дитячу поліклініку в Україні.

Видання зазначає, що росіяни без попередження відкрили вогонь по автомобілю, після чого зупинили авто, змусили людей вийти, але помітивши поранену дівчинку, дозволили відвезти її до лікарні. Наразі дівчинка перебуває в безпеці у лікарні. Вона отримала складні травми, ледь може ходити, але її стан покращується.   

Чому це порушення: норми міжнародного гуманітарного права передбачають, що для забезпечення поваги й захисту цивільного населення та цивільних об'єктів сторони, що перебувають у конфлікті, повинні завжди розрізняти цивільне населення й комбатантів, а також цивільні й воєнні об'єкти та відповідно спрямовувати свої дії тільки проти воєнних об'єктів (Додатковий протокол І до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, статті 48, 52, Звичаєве МГП, норми 1, 7). 

Запобіжні заходи під час здійснення нападу передбачають, зокрема, але не виключно, що той, хто планує напад або приймає рішення про його здійснення, має зробити все практично можливе, щоб пересвідчитися в тому, що об’єкти нападу не є ані цивільними особами, ані цивільними об’єктами та не підлягають особливому захисту, а є саме воєнними об’єктами (Додатковий протокол І до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, стаття 57, Звичаєве МГП, норма 16). 

В даному випадку немає сумніву в тому, що в порушення принципу розрізнення, не вживши запобіжних заходів, вжиття яких вимагається нормами міжнародного гуманітарного права, комбатанти вчинили умисний напад на цивільних осіб, що не брали участі у військових діях, зокрема, на дитину. 

Даний напад має ознаки воєнного злочину в розумінні Римського статуту Міжнародного кримінального суду (Статут МКС, стаття 8, пункт 2 (b) (і)).