06/04/2022 15:04
Російські війська продовжують розграбовувати окуповані українські міста

Джерело фото: Агротек

На сторінці приватної компанії «Агротек» у Facebook з’явилося повідомлення про те, що «російські загарбники вкрали сільськогосподарську техніку John Deere в Мелітополі».

Мова йде про два нових флагманських комбайна, трактор та сівалку, загальною вартістю 1 млн. євро. Майно було викрадено з виставкового майданчика компанії. 

Цікаво, що завдяки позиційним системам, що встановлені на обладнанні, фахівці компанії зафіксували, що техніка наразі знаходиться на території господарства у селищі Закан–Юрт Чеченської республіки (Росія).

24 березня в окупованому Мелітополі російськими військовими були викрадені працівники агропідприємства «УКРЛАН» (с. Нове, Токмацький р-н) — Сергій Хрипун та Григорій Слав. Можливо ці події якось пов’язані між собою. 

Чому це порушення: норми МГП забороняють грабіж. На окупованій території дозволено конфісковувати рухому суспільну власність, яку можна використовувати для воєнних операцій; приватну власність необхідно поважати, її не дозволено конфісковувати, окрім випадків, коли знищення або захоплення такої власності вимагає нагальна військова необхідність (Четверта Женевська конвенція від 12 серпня 1949 року, стаття 53, Звичаєве МГП, норми 49-51).

Незаконне, безглузде або широкомасштабне знищення та привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, розграбування населених пунктів, а також деякі інші споріднені з ними діяння, вчинені під час міжнародного збройного конфлікту, є воєнними злочинами в розумінні Римського статуту Міжнародного кримінального суду (Статут МКС, стаття 8).