Відновлення миру в Україні

Команда СЦГІ проводить інтерв'ю з постраждалими внаслідок збройного конфлікту на Донбасі. Ми опитуємо людей, які перебували в полоні, втратили близьких людей або здоров’я, рухоме чи нерухоме майно, постраждали внаслідок гендерно-обумовленого насильства.

Центр розробив перелік питань про особистісне сприйняття конфлікту постраждалими. З них ми дізнаємося про те, як змінилося життя людини внаслідок війни. Команда Центру також запитує, яким респонденти бачать відновлення миру. Ці інтерв’ю пізніше трансформуються у публікації та відео, які ми поширюємо, щоб стимулювати суспільство до діалогу про відновлення миру.

Центр також організовує освітні заходи для правозахисних організацій. У рамках розширення методів збору інтерв’ю та поліпшення якості написання аналітичних звітів команда СЦГІ організовує та проводить спеціалізовані тренінги та навчальні поїздки, в тому числі за кордон.

У своїй роботі Центр дотримується принципів об’єктивності та неупередженості. Ми збираємо інформацію про порушення прав людини, скоєні по обидва боки лінії розмежування. Команда СЦГІ переконана, що для відновлення миру необхідно чути голоси представників обох сторін конфлікту.

Зібрані дані Центр обробляє та зберігає в базі порушень прав людини спільно з партнерськими організаціями з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі». База створена 2015 року, і ми продовжуємо розвивати та наповнювати її. Команда СЦГІ сподівається у майбутньому передати докази злочинів, скоєних під час війни на Донбасі, на розгляд Міжнародного кримінального суду. Ми віримо, що найважливіше для миру –відновити справедливість і справедливо покарати винуватців.

Станом на початок 2018 року Центр разом із партнерами з Коаліції готує до друку українською та англійською мовами серію звітів по втрати цивільного населення. Восени 2018 року заплановано мандрівну виставку з цієї ж теми.